Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • de

Obsah

Správy

GUČA večer: Masaryk 1

GUČA večer: Masaryk

sobota 28.10.2017 o 18:00 hod.

v kultúrnom dome Zvolenská Slatina

vstupné:
2€ (dospelí)
1€ (študenti, dôchodcovia, ZŤP) celý text

ostatné | 19. 10. 2017 | Autor: Martin Cerovský

Nová služba pre občanov a návštevníkov našej obce - Mobilná aplikácia - V OBRAZE

Chcete byt informovaní o aktualitách z nášho webu? Chcete mať k dispozícii dôležité informácie z obce vo vašom smartfóne? Práve pre vás je určená naša nová mobilná aplikácia - V OBRAZE. Aplikácia vám prináša prehľad aktualít z webu našej obci, upozorní vás na novo vložené správy, dozviete sa včas o organizovaných akciách, môžete si pozrieť fotografie alebo dokumenty vyvesené na úradnej tabuli. Čo je potrebné mať k jej stiahnutiu? - mať chytrý telefón s operačným systémom Android či iOS, prístup na internet, miesto v úložisku telefónu cca 13MB.
(na mobilnom telefóne si treba zadať www.zvolenskaslatina.sk, potom podľa operačného systému kliknúť na download on the... a dať si aplikáciu inštalovať. Potom si v pravom hornom rohu pridať obec a potvrdiť.)
celý text

ostatné | 18. 10. 2017 | Autor: Správce Webu

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny

SSE - distribúcia a.s. oznamuje občanom, že dňa 30.10.2017 v čase od 7:15 do 18:00 hod bude v našej obci prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach pre nasledovné odberné miesta:
Borovinská cesta 472, Borovin-Krvavník 435, 896. celý text

ostatné | 18. 10. 2017 | Autor: Správce Webu
Farby a krivky Poľany

"Farby a krivky Poľany"

Pozývame Vás na výstavu "Farby a krivky Poľany", ktorá sa uskutoční v
dňoch 2.-31. októbra v Starej radnici.

Výtvarník Július Ciglan čerpá námety hlavne z Podpoľania, v ktorom žije
a tvorí. Zachytáva scenériu a fragmenty prírody, v určitých líniách
môžeme čítať ženské krivky. Svoje obrazy prepája s básňami A. Sládkoviča
a vytvára tak príťažlivú vizuálnu poéziu.

Príďte si vychutnať farebnú náladu a čaro kriviek. Uvoľnite svoju
predstavivosť a nájdite v obrazoch vlastné významy a asociácie. celý text

ostatné | 16. 10. 2017 | Autor: Správce Webu
Strašidelná prehliadka zámku Vígľaš

Strašidelná prehliadka na zámku Vígľaš

Zámok Vígľaš Vás pozýva Strašidelnú prehliadku Zámku Vígľaš, ktorá sa uskutoční 27. a 28.10. v priestoroch zámku.

Tento rok sme pripravili program, ktorý sa bude niesť v duchu Grófa Draculu.

Uvidíte tanec bosoriek, mučiareň, naučíme vás obrane proti bosorkám a tešiť sa môžete aj na ohňovú show. Počas prehliadky objavíte bežne nedostupné zákutia zámku. Prvá prehliadka začína o 15:00.
celý text

ostatné | 16. 10. 2017 | Autor: Správce Webu

Novosprístupnená interaktívna výstava - Etudy z dreva - DREVENÁ HRAČKA

Srdečne Vás pozývame na novosprístupnenú interaktívnu výstavu do
Podpolianskeho múzea: Etudy z dreva - DREVENÁ HRAČKA. Výstava je
opakovane realizovaná v spolupráci s Lesníckym a drevárskym múzeom vo
Zvolene a je výberom viac ako 70 študentských prác a firiem, ktoré v r.
2016 súťažili v oblasti sériovo vyrábaných hračiek z dreva, ale aj
originálov, prototypov a modelov hračiek.
Pozývam zároveň aj na výstavu MODROTLAČ otvorenú v Podpolianskom múzea v
lete 2017. celý text

ostatné | 16. 10. 2017 | Autor: Správce Webu
 Dni ochotníckeho divadla vo Zvolenskej Slatine - pozor zmena programu! 1

Dni ochotníckeho divadla vo Zvolenskej Slatine - pozor zmena programu!

15. - 22.10.2017

kultúrny dom Zvolenská Slatina celý text

ostatné | 13. 10. 2017 | Autor: Martin Cerovský
Dni ochotníckeho divadla vo Zvolenskej Slatine venované Terézii Vansovej 1

Dni ochotníckeho divadla vo Zvolenskej Slatine venované Terézii Vansovej

15. - 22.10.2017

kultúrny dom Zvolenská Slatina celý text

ostatné | 27. 9. 2017 | Autor: Martin Cerovský

Opatrenia počas vykurovacieho obdobia - usmernenie

Vážení občania, s náhlym príchodom ochladenia a neskôr chladného počasia sa začína vykurovacie obdobie a s ním aj zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiarov.
NEZABUDNITE! Čistenie a kontrola komína je povinnosťou každého občana a ak to nezvládnete sami, ponechajte to na odborníka - kominára. celý text

ostatné | 11. 9. 2017 | Autor: Správce Webu

Deň detí - fotogaléria

Deň detí - 4.6.2017 - fotogaléria celý text

ostatné | 22. 6. 2017 | Autor: Správce Webu

Májové a júnové podujatia organizované obcou

Májové a júnové podujatia organizované obcou

Jubilejný desiaty ročník Súťaže predníkov o Cenu Rinalda Oláha prebiehal v dňoch 13. – 14. mája v našom kultúrnom dome. Tohto roku sa prihlásilo sedem predníkov, šiesti zo Slovenska a jeden z Česka. Oficiálne o Cenu Rinalda Oláha súťažili len šiesti predníci, Michal Bittó sa pre nízky vek zúčastnil nesúťažne. Sprievodnou kapelou im aj tento rok bol Temperament Cimbal Orchestra pod vedením Michala Oťapku. Pozvanie do poroty prijali Andrej Baran, Stanislav Palúch, Barbora Botošová, Viliam Didiáš a Ján Hronček. I tento ročník bol naplnený krásou hudby a majstrovstvom virtuózov. Porota preto musela riešiť ťažkú dilemu, lebo vybrať z takej kvality, aká sa zišla tento rok, bolo naozaj veľmi ťažké. Napokon sa však rozhodli a v 1. kategórii sa laureátom Ceny Rinalda Oláha stal Miroslav Kapec a v 2. kategórii Marek Konček. Avšak naprázdno neodišli ani ostatní. Keďže každý vynikal v niektorej hodnotenej oblasti, porota rozhodla o udelení mimoriadnych cien Jánovi Čipčalovi a Jánovi Berkymu z prvej, Tomášovi Luptákovi a Pavlovi Popelkovi z druhej kategórie a aj nesúťažne sa predstavujúcemu Michalovi Bittóovi. Miroslav Kapec získal aj cenu diváka. Ani tento rok sa podujatie nezaobišlo bez výtvarného umenia. Vo vstupnej hale kultúrneho domu prezentoval svoje diela mladý maliar Gabriel Kurák, vytvárajúci svoje diela s folklórnou tematikou pomocou zeme, čo všetkým zúčastneným prinieslo jedinečný zážitok. Prestávku medzi súťažnou časťou a vyhodnotením tento rok vyplnil súbor Bystrina z Banskej Bystrice. Všetkých usporiadateľov potešila aj preplnená kinosála, ktorá bola krásnym a povzbudivým zážitkom i pre súťažiacich.
Keďže prvý júnový deň patriaci všetkým deťom vyšiel na štvrtok, my sme ho oslavovali s dvojdňovým odstupom v sobotu tretieho júna. Už v poradí druhýkrát sa konal v športovom areáli plnom atrakcií pre menšie i väčšie deti. Členovia našich športových klubov pripravili pre deti jednoduché hry, sprístupnili im i rodičom zákulisie slatinského športu, a tak možno i pomohli zrodiť ďalšiu generáciu slatinských športovcov. Rôzne hry a aktivity pripravili aj členova ostatných organizácií, nechýbalo ani rozprávkové divadlo a potešiť deti prišli so zaujímavým programom aj sokoliari. Za prechod každým stanovišťom získali deti sladkú odmenu, nechýbalo ani občerstvenie na doplnenie síl pred ďalšími hrami a športmi. I tento rok sa podujatia zúčastnili desiatky detí, čo svedčí o veľkej popularite tohto podujatia medzi našimi občanmi i tými z okolitých obcí či miest.
Druhá júnová nedeľa v Slatine patrila siedmemu ročníku Slatinského jarmoku. V centre obce sa zhromaždilo množstvo predajcov so svojimi stánkami a priestor pred kultúrnym domom zaplnili ľudoví výrobcovia aj členovia obecných organizácií so svojím umeleckým i prezentačným tovarom. Priestor pred Jednotou patril folkloristom. Svojimi domácimi pochúťkami, prezentačnými materiálmi i tanečno-speváckym umením sa predstavili Pazovský ľudový orchester – Pazovskí kocúri a Združenie pazovských žien zo Starej Pazovy v Srbsku, Ečerská folklórna skupina Zelený veniec z Ečeru v Maďarsku, Folklórny súbor Starišan z Prešova a naša Folklórna skupina Slatina. Pochúťky pre návštevníkov pripravili i naše dôchodkyne, poľovníci, hasiči i podnikatelia. Hostia a naša skupina nás potešili vystúpením i na galaprograme v záhrade Penziónu Zlatý dukát. V rámci doobedňajšieho programu sa predstavili aj deti zo Základnej umeleckej školy Heuréka. Bohužiaľ, priaznivo vyzerajúce počasie sa poobede zmenilo a pre silný vietor a následný dážď sa jarmočnisko predčasne vyprázdnilo. Počasie je však už také, no i napriek jeho nepriazni môžeme skonštatovať, že i siedmy Slatinský jarmok sa vydaril a priniesol krásne chvíle začínajúceho leta. Treba i spomenúť, že tento jarmok nesie jedno NAJ – najvyšší počet stánkov. Trochu však mrzí, že mnohí obyvatelia obce o jarmok neprejavili záujem a možno už i opakovane naň neprišli. Preto vyzývame: PRÍĎME! Príďme popozerať, zabaviť sa, poprechádzať, postretávať sa s priateľmi, susedmi i známymi, veď je to pre nás! Nemusíme míňať vysoké sumy, len podporiť to naše slatinské, vďaku čomu sme i my Slatinčanmi.
Ivan Hraško

celý text

ostatné | 21. 6. 2017 | Autor: Správce Webu

Oznam


Oznamujeme občanom, že veľkoobjemový kontajner z cintorína bol nahradený tromi kontajnermi o objeme 1100 litrov z dôvodu, že tento veľkoobjemový kontajner obyvatelia obce využívali na uloženie komunálneho odpadu z domácností, nie na odpad z cintorína, na ktorý bol určený a tak pravidelne dochádzalo k znečisteniu priestoru okolo kontajnera . Upozorňujeme občanov, že komunálny odpad sa vyváža v obci podľa harmonogramu, veľkoobjemový odpad sa vyváža v obci 2x ročne v jarných a v jesenných mesiacoch veľkoobjemovými kontajnermi. Kontajnery v cintoríne sú určené len na odpad z cintorína. Zakazujeme preto nosiť do týchto kontajnerov komunálny odpad. Cintorín je monitorovaný kamerovým systémom a v prípade zisteného porušenia tohto zákazu budú vyvodené dôsledky.
Zároveň oznamujeme občanom, že priestranstvo pri cintoríne je určené na vývoz bioodpadu z domácnosti. Tento priestor je však uzavretý práve z dôvodu, aby sa sem nevyvážal nekontrolovane komunálny odpad. V prípade potreby si môžu občania vyzdvihnúť kľúč na obecnom úrade v čase úradných hodín. Po uložení zeleného odpadu musí byť kľúč bezodkladne vrátený na obecnom úrade.
celý text

ostatné | 3. 5. 2017 | Autor: Správce Webu

Informácie cez RSS kanál

Obecný úrad oznamuje občanom, ktorí majú záujem dostávať aktuality z obce na svoj e-mail, aby sa prihlásili na stránku obce www.zvolenskaslatina.sk a v ľavom dolnom roku Exporty do RSS klikli na oranžové okienko RSS. Po otvorení si v riadku Odoberať tento kanál pomocou....zadali svoju e-mailovú adresu a pokračovali stlačením tlačidla odoberaj. Takto Vám budú chodiť všetky aktuálne informácie zverejnené na webovej stránke obce. celý text

ostatné | 24. 5. 2016 | Autor: Správce Webu