Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 8
DNES: 304
TÝŽDEŇ: 3049
CELKOM: 176552

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, piatok 24. 11. 2017
7 °C 1 °C
takmer jasno, východný vánok
vietorV, 1.31m/s
tlak963.05hPa
vlhkosť96%

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • de

Obsah

Správy

Stretnutie s Mikulášom

Stretnutie s Mikulášom

Milé deti, pripravte si pre Mikuláša krátku básničku či pesničku a za odmenu Vám daruje sladký mikulášsky balíček.

8. decembra 2017 o 17.00 hod. v kultúrnom dome v našej obci

Program pre deti:
- o 17.00 hod. v parku spoločné rozsvietenie vianočného stromčeka
- o 17.15 hod. divadelné predstavenie
(Divadlo „Zelienka“ zo Zvolena)
- o 18.00 hod. príchod Mikuláša s Čertom a Anjelikom

Svoje deťúrence vo veku 2 – 10 rokov je potrebné na stretnutie s Mikulášom prihlásiť, a to telefonicky u p. A. Konôpkovej (0911 336 890) denne v čase od 17.30 do 20.00 hod. príp.zapísať v materských školách na infotabuliach do 30. novembra 2017!
celý text

ostatné | 24. 11. 2017 | Autor: Správce Webu
U nás doma

Spomienka na rodáčku Teréziu Vansovú

Zvolenská Slatina je miestom narodenia mnohých významných osobností. Medzi nich nepochybne patrí aj spisovateľka Terézia Vansová, priekopníčka ženského hnutia, zberateľka ľudovej tvorivosti, kuchárskych receptov. Žena, ktorá dvíhala slovenské ženy k vyššej duchovnej kvalite. Obec v spolupráci so ZŠ s MŠ T. Vansovej, Ev. a. v. farským úradom , Miestnym odborom MS pripravila podujatia, ktoré venovala spomienke na túto významnú rodáčku pri príležitosti 160. výročia narodenia a 75. výročia jej úmrtia.
celý text

ostatné | 22. 11. 2017 | Autor: Správce Webu
Rinaldove odkazy

Koncert spojený s krstom CD - Rinaldove odkazy

Slávnostný koncert 8-členného orchestra pod vedením husľového virtuóza Miroslava Potfaja – spoluhráča, žiaka a dobrého priateľa Rinalda Oláha – so sólistom, operným spevákom Štefanom Babjakom ml. a ďalšími vzácnymi hosťami.

Koncert bude spojený so slávnostným uvedením a krstom CD-nosiča „Rinaldove odkazy“ (Pavlík records, Tradana, 2017), ktoré svojím hudobným obsahom vzdáva poctu hudobnému majstrovstvu „slovenského Paganiniho“, Rinalda Oláha.

Zaznejú virtuózne úpravy ľudových piesní aj autorské komponované skladby priamo inšpirované kompozičným majstrovstvom slávneho rodáka zo Zvolenskej Slatiny. Množstvo skvelej hudby a rozhovory s priateľmi Rinalda Oláha a ďalšími vzácnymi hosťami.

Moderuje Jana Ambrózová.
Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Organizuje Tradana.

Hrajú profesionálni umelci:

Miroslav Potfaj (1. husle)
Xénia Berková (2. husle)
Miroslav Štefan (3. husle)
Vojtech Botos (viola)
Branislav Bielik (violončelo)
Martin Krakovský (kontrabas)
Radoslav Gajdoš (klarinet)
Vladimír Homola ml. (cimbal)

Sólista Štefan Babjak ml. (operný spev)

Trvanie: 90 min.
celý text

ostatné | 22. 11. 2017 | Autor: Správce Webu
GUČA večer: dokumentárny film Mečiar 1

GUČA večer: dokumentárny film Mečiar

sobota 25.11.2017 o 18:00 hod.

v kultúrnom dome Zvolenská Slatina

vstupné: 3€ celý text

ostatné | 11. 11. 2017 | Autor: Martin Cerovský

Výsledky volieb do orgánov samosprávnych krajov

Výsledky volieb do orgánov samosprávnych krajov konaných 04.11.2017. celý text

ostatné | 5. 11. 2017 | Autor: Správce Webu

Nová služba pre občanov a návštevníkov našej obce - Mobilná aplikácia - V OBRAZE

Chcete byt informovaní o aktualitách z nášho webu? Chcete mať k dispozícii dôležité informácie z obce vo vašom smartfóne? Práve pre vás je určená naša nová mobilná aplikácia - V OBRAZE. Aplikácia vám prináša prehľad aktualít z webu našej obci, upozorní vás na novo vložené správy, dozviete sa včas o organizovaných akciách, môžete si pozrieť fotografie alebo dokumenty vyvesené na úradnej tabuli. Čo je potrebné mať k jej stiahnutiu? - mať chytrý telefón s operačným systémom Android či iOS, prístup na internet, miesto v úložisku telefónu cca 13MB.
(na mobilnom telefóne si treba zadať www.zvolenskaslatina.sk, potom podľa operačného systému kliknúť na download on the... a dať si aplikáciu inštalovať. Potom si v pravom hornom rohu pridať obec a potvrdiť.)
celý text

ostatné | 18. 10. 2017 | Autor: Správce Webu

Opatrenia počas vykurovacieho obdobia - usmernenie

Vážení občania, s náhlym príchodom ochladenia a neskôr chladného počasia sa začína vykurovacie obdobie a s ním aj zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiarov.
NEZABUDNITE! Čistenie a kontrola komína je povinnosťou každého občana a ak to nezvládnete sami, ponechajte to na odborníka - kominára. celý text

ostatné | 11. 9. 2017 | Autor: Správce Webu

Deň detí - fotogaléria

Deň detí - 4.6.2017 - fotogaléria celý text

ostatné | 22. 6. 2017 | Autor: Správce Webu

Oznam


Oznamujeme občanom, že veľkoobjemový kontajner z cintorína bol nahradený tromi kontajnermi o objeme 1100 litrov z dôvodu, že tento veľkoobjemový kontajner obyvatelia obce využívali na uloženie komunálneho odpadu z domácností, nie na odpad z cintorína, na ktorý bol určený a tak pravidelne dochádzalo k znečisteniu priestoru okolo kontajnera . Upozorňujeme občanov, že komunálny odpad sa vyváža v obci podľa harmonogramu, veľkoobjemový odpad sa vyváža v obci 2x ročne v jarných a v jesenných mesiacoch veľkoobjemovými kontajnermi. Kontajnery v cintoríne sú určené len na odpad z cintorína. Zakazujeme preto nosiť do týchto kontajnerov komunálny odpad. Cintorín je monitorovaný kamerovým systémom a v prípade zisteného porušenia tohto zákazu budú vyvodené dôsledky.
Zároveň oznamujeme občanom, že priestranstvo pri cintoríne je určené na vývoz bioodpadu z domácnosti. Tento priestor je však uzavretý práve z dôvodu, aby sa sem nevyvážal nekontrolovane komunálny odpad. V prípade potreby si môžu občania vyzdvihnúť kľúč na obecnom úrade v čase úradných hodín. Po uložení zeleného odpadu musí byť kľúč bezodkladne vrátený na obecnom úrade.
celý text

ostatné | 3. 5. 2017 | Autor: Správce Webu

Informácie cez RSS kanál

Obecný úrad oznamuje občanom, ktorí majú záujem dostávať aktuality z obce na svoj e-mail, aby sa prihlásili na stránku obce www.zvolenskaslatina.sk a v ľavom dolnom roku Exporty do RSS klikli na oranžové okienko RSS. Po otvorení si v riadku Odoberať tento kanál pomocou....zadali svoju e-mailovú adresu a pokračovali stlačením tlačidla odoberaj. Takto Vám budú chodiť všetky aktuálne informácie zverejnené na webovej stránke obce. celý text

ostatné | 24. 5. 2016 | Autor: Správce Webu