Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 389
TÝŽDEŇ: 3266
CELKOM: 267981

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, nedeľa 27. 5. 2018
22 °C 12 °C
slabý dážď, juhovýchodný vánok
vietorJV, 1.41m/s
tlak967.17hPa
vlhkosť70%
zrážky0.75mm

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • de

Obsah

Vítame Vás na našej stránke obce Zvolenská Slatina

Starostka obce: Ing. Mária Klimentová


Pôjdeme, Rozhoň môj, do Slatiny,
Vidíme tam ten pekný ľud,
Ktorý zvolenské teší doliny...


Andrej Sládkovič: Detvan.

Úradná tabuľa

Novinky

17.05.2018

OZNAM

Oznamujeme občanom, že v súvislosti so začínajúcou sa realizáciou stavebných prác rozšírenia kanalizácie a kapacity ČOV v našej obci sa bude konať dňa 29. mája (v utorok) o 15.30 hod. v zasadačke kultúrneho domu stretnutie obyvateľov našej obce s investorom stavby – Stredoslovenskou vodárenskou spoločnosťou, so zhotoviteľom a projektantom stavby. Obecný úrad pozýva na toto stretnutie hlavne obyvateľov ulíc, priamo dotknutých výstavbou, teda ul. SNP, Terézie Vansovej, Mierová, Očovská cesta, Malá strana, Borovinská cesta, Poľovnícka, Pod Dielom a Pod Hájom, pretože tu budú mať občania možnosť dozvedieť sa, v akom časovom horizonte budú práce realizované v jednotlivých častiach obce, ale tiež ďalšie skutočnosti, ktoré ich budú zaujímať v súvislosti s výstavbou.

Detail

15.05.2018

Slatinský jarmok

Slatinský jarmok

Obec Zvolenská Slatina a Miestny odbor Matice Slovenskej Vás srdečne pozývajú na Slatinský jarmok 1.-2.júna 2018

Detail

10.05.2018

Výber poplatku za komunálny odpad, dane z nehnuteľností a dane za psa

Obec Zvolenská Slatina oznamuje občanom, že už začala s výberom poplatku za komunálny odpad, dane z nehnuteľností a dane za psa. Do 30. 06. 2018 si môžete rozhodnutia prevziať osobne na OcÚ, po tomto termíne budú zasielané poštou. Poplatok môžete zaplatiť v hotovosti, prípadne kartou v pokladni OcÚ alebo prevodom na číslo účtu uvedené na rozhodnutí.

Detail

10.05.2018

Oznam

Vzhľadom na začatie stavebných prác „Prístavby a prestavby materskej škôlky“ je na ulici Budovateľská zvýšená premávka nákladných motorových vozidiel. Prosíme preto rodičov, ktorí vozia deti do škôlky a obyvateľov ulice Budovateľská, aby neparkovali na miestnej komunikácii spôsobom, ktorým by znemožňovali prístup stavebnej techniky na predmetnú stavbu. Stavebné práce budú prebiehať takmer do konca roka. Za porozumenie ďakujeme.

Detail

03.05.2018

Súťaž predníkov o cenu Rinalda Oláha

Milí priaznivci hudobného odkazu Rinalda Oláha, milí folkloristi, s ľútosťou si vám za celý organizačný tím dovoľujeme oznámiť, že vzhľadom na veľmi nízky počet prihlásených primášov na tohtoročnú Súťaž predníkov o cenu Rinalda Oláha sme sa po dlhom a náročnom procese prehodnocovania situácie, rozhodli podujatie tento rok nerealizovať. Dostatočný záujem zo strany muzikantskej obce je tou najdôležitejšou podmienkou existencie takéhoto typu súťažného podujatia. Je, okrem iného, tiež jej nevyhnutnou obhajobou vo vzťahu k inštitúciám, ktoré ho dlhoročne, systematicky finančne podporujú prostredníctvom dotačných schém - FPU a KULTMINOR. Chceme vás ubezpečiť, že urobíme všetko preto, aby podujatie pokračovalo vo svojej úspešnej tradícii aj naďalej. Sme totiž presvedčení o jeho kultúrno-spoločenskom význame nielen pre región Podpoľanie, ale tiež pre celoslovenskú hudobnú kultúru a jej rozvoj. Aj z tohto dôvodu sme iniciovali pracovné stretnutie s odborným garantom a so zástupcami podpolianskej muzikantskej obce, na ktorom čo najkonštruktívnejšie prehodnotíme, ako podujatie urobiť ešte lepším a atraktívnejším. Táto snaha je a bola vždy naším pracovným mottom. Veríme, že nám zachováte svoju priazeň aj naďalej. Ďakujeme vám za vašu doterajšiu podporu. O všetkých novinkách vás budeme informovať prostredníctvom našej internetovej stránky www.cenarinaldaolaha.sk. Organizačný tím

Detail

27.04.2018

Opatrenia

Regionálna veterinárna a potravinová správa Zvolen nariaďuje všetkým majiteľom a držiteľom koňovitých zvierat v pásme 10 km od ohniska IAE opatrenia v súvislosti s potvrdením choroby infekčnej anémie koní v obci Zvolen-Zolná.

Detail

17.04.2018

Zisťovanie využívania informačných a telekomunikačných technológií v domácnosti

Vážení občania, za účelom zisťovania využívania informačných a telekomunikačných technológií v domácnostiach sa od 19. apríla do 31. mája 2018 uskutoční zisťovanie vybavenosti jednotlivých domácností informačnými a komunikačnými technológiami a úroveň znalostí a zručností obyvateľstva a schopnosť využitia týchto technológií. V tomto období navštívi niektoré domácnosti v obci pracovník Štatistického úradu SR, ktorý je povinný preukázať sa osobitným poverením. Do zisťovania bolo vybraných viac ako 150 obcí, medzi nimi aj naša obec, preto Vás prosíme o poskytnutie súčinnosti. Ďakujeme za porozumenie

Detail

17.04.2018

Zaburinenie pozemkov - upozornenie

Okresný úrad Zvolen pozemkový a lesný odbor každoročne upozorňuje vlastníkov a užívateľov poľnohospodárskej pôdy na ich v zákone zakotvenú povinnosť riadnej starostlivosti o poľnohospodársku pôdu.

Detail

01.03.2018

Prijatie detí do materskej školy

Základná škola s materskou školou T. Vansovej vo Zvolenskej Slatine oznamuje rodičom detí, ktoré majú záujem o prihlásenie detí do MŠ, aby tieto prihlásili do konca mája 2018. Žiadosti na prijatie dieťaťa si môžete stiahnuť na webovej stránke ZŠ s MŠ alebo u p. Hronskej v budove MŠ na ulici Budovateľskej.

Detail

22.11.2017

U nás doma

Spomienka na rodáčku Teréziu Vansovú

Zvolenská Slatina je miestom narodenia mnohých významných osobností. Medzi nich nepochybne patrí aj spisovateľka Terézia Vansová, priekopníčka ženského hnutia, zberateľka ľudovej tvorivosti, kuchárskych receptov. Žena, ktorá dvíhala slovenské ženy k vyššej duchovnej kvalite. Obec v spolupráci so ZŠ s MŠ T. Vansovej, Ev. a. v. farským úradom , Miestnym odborom MS pripravila podujatia, ktoré venovala spomienke na túto významnú rodáčku pri príležitosti 160. výročia narodenia a 75. výročia jej úmrtia.

Detail